Massa de mandioca (Maria) – cover

Massa de mandioca to bardzo popularna w Brazylii potrawa, a jednocześnie bardzo popularna piosenka, będąca jednocześnie pochwałą pewnej Marii, która, jak wieść niesie, jest znakomitą kucharką.

Wykonanie: Katarzyna Gruszewska (śpiew, flet poprzeczny), Justyna Gumienna (śpiew, gitara), Joanna Mazewska (śpiew, bębny)

Teatr Improwizacji Afront · Massa de mandioca – brazylijska piosenka – cover

 

Bal u Pana Niebios

Czy wiecie, dlaczego żółwie mają popękane skorupy? Nie? To posłuchajcie tej brazylijskiej baśni, która niesie odpowiedź na te jakże ważne pytanie. A dodatkowo bardzo przyjamnie się jej słucha.

Opowiada Bajarka JoAsia

Teatr Improwizacji Afront · Bal u Pana Niebios – brazylijska baśń ludowa

 

Borboletinha

W Brazylii, tak jak i w Meksyku, czy innych krajach Ameryki Łacińskiej, ziarna kakaowca bbyły niegdyś bezcennym skarbem. A oto brazylijska piosenka o tym, jak z ziaren kakaowca przyrządzić przepyszną czekoladę.

Wykonanie: Katarzyna Gruszewska (śpiew, ukulele tenorowe), Justyna Gumienna (śpiew, ukulele koncertowe), Joanna Mazewska (śpiew, dzwonki, shaker)

Teatr Improwizacji Afront · Borboletinha – brazylijska piosenka tradycyjna

 

O staruszce, co wiecznie jeść chciała

W brazylijskim folklorze czai się wiele niesamowitych postaci: różowy delfin, który raz do roku zmienia się w człowieka i wabi do siebie niczego nie podejrzewających ludzi, curupira, czowiek o ognistych włosach i stopach odwróconych tyłem naprzód, który srogo karze tych, co niszczą las i krzywdzą zwierzęta, czy Mapinguari, straszliwy olbrzym, który atakuje wszystkich, a boi się tylko … leniwców. Ale nikt nigdy nie podejrzewałby staruszki o niecne zamiary. Ale to się zmieni, kiedy wysłuchacie tej baśni.

Opowiada Bajarka Kasia.

Teatr Improwizacji Afront · O staruszce, co wiecznie jeść chciała – brazylijska baśń ludowa

 

Samba le le

Samba to narodowy taniec w Brazylii, cały karnawał w Rio de Janeiro opiera się przecież na rywalizacji między różnymi szkołami samby. A więc i my mamy dla Was utwór w takim właśnie rytmie.

Wykonanie: Katarzyna Gruszewska (śpiew, ukulele tenorowe, shaker), Justyna Gumienna (śpiew, gitara), Joanna Mazewska (śpiew, bębny, ksylofon)

Teatr Improwizacji Afront · Samba le le – brazylijska piosenka tradycyjna

 

Skąd się wzięła noc?

Oto starodawna opowieść rdzennych mieszkańców Amazonii, dzięki której dowiecie się, skąd mamy noc i co Indianie amazońscy musieli oddać w zamian.

Opowiada Bajarka Justyna.

Teatr Improwizacji Afront · Skąd się wzięła noc? – brazylijska baśń ludowa